خانه / ارتباطات / رئیس هیات مدیره مخابرات: نرخهای جدید تلفن پس از ابلاغ در قبوض محاسبه می شود
۱۳۹۳۰۱۱۷۱۱۲۰۱۹۹۴۸۲۴۷۱۹۷۴

رئیس هیات مدیره مخابرات: نرخهای جدید تلفن پس از ابلاغ در قبوض محاسبه می شود

۱۳۹۳۰۱۱۷۱۱۲۰۱۹۹۴۸۲۴۷۱۹۷۴
رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در پی اعلام نرخ جدید تلفن ثابت از سوی وزیر ارتباطات گفت: ما تابع نظر کمیسیون تنظیم مقررات هستیم و تعرفه های جدید را پس از ابلاغ، اجرایی می کنیم.
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هفته گذشته در یک جدول تعرفه ای، نرخ های جدیدی را برای خدمات اینترنت و تلفن ثابت تصویب کرد. اگرچه جزئیات این مصوبه تاکنون از سوی وزارت ارتباطات اعلام رسمی نشده است. اما وزیر ارتباطات روز گذشته از افزایش ۵۰ درصدی نرخ مکالمات درون شهری (۴۵ ریال به ازای هر دقیقه مکالمه) خبر داده است.

برات قنبری، رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در واکنش به این اعلام با توجه به اینکه پیشنهاد مخابرات برای تغییر نرخ های مخابراتی، علاوه بر افزایش نرخ مکالمه، افزایش آبونمان و حق اتصال را نیز شامل می شد، به مهر گفت: ما تابع مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هستیم و توقع نداشتیم که کمیسیون عینا با پیشنهاد ما موافقت کند.

وی با بیان اینکه منافع مخابرات یک طرف قضیه است و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، منافع عام را در نظر می گیرد، ادامه داد: در پکیج تعرفه ای اینترنت و تلفن، تعرفه ها به نحوی تعیین شد که مردم نیز ضرر نکنند. براین اساس ما به عنوان یک سند بالادستی، این مصوبه را اجرایی می کنیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه جزئیات زیادی از مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در اختیار ندارم، خاطرنشان کرد: در این پکیج هم افزایش قیمت و هم کاهش قیمت در بخش تلفن و اینترنت دیده شده است و به زودی از سوی دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اطلاع رسانی می شود. در این زمینه وزارت ارتباطات برای تایید نهایی دولت، با شورای اقتصاد نیز جلساتی داشته است.

وی در مورد اعمال نرخ های جدید تلفن در قبوض مشترکان که به گفته وزیر ارتباطات از اول تیرماه اجرایی می شود، تاکید کرد: محاسبه نرخ های جدید پس از ابلاغ به مخابرات، در قبوض مشترکان انجام خواهد شد و تا زمانی که مصوبه به صورت کامل ابلاغ نشود، سایر موارد قطعی نیست.

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *