خانه / ارتباطات / افق روشن و رو به پیشرفت اینترنت اشیا

افق روشن و رو به پیشرفت اینترنت اشیا

تعداد ابزار متصل به شبکه های ارتباطی از ۸/۴ میلیارد وسیله در سال ۲۰۱۷ به ۲۰/۴ میلیارد وسیله در سال ۲۰۲۰ افزایش می یابد.۲۲۶۴۱۱۰

به گزارش ویتنا به نقل از مهر، یافته های موسسه تحقیقاتی گارتنر نشان می دهد که چین، آمریکای شمالی و اروپای غربی به مهد استفاده از اینترنت اشیا مبدل می شود و ۶۷ درصد از محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا در این بخش از جهان نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

بزرگترین بخش از این ابزار مربوط به محصولات مصرفی شهروندان عادی است که ۵.۲ میلیارد وسیله را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص می دهد. ۳.۱ میلیارد ابزار مبتنی بر اینترنت اشیا هم مربوط به صاحبان مشاغل خواهد بود.

به گفته پیتر میدلتون مدیر امور تحقیقاتی گارتنر، استفاده از خدمات اینترنت اشیا در سیستم های خودکار، تلویزیون های هوشمند، ست تاپ باکس ها، ابزار اندازه گیری، خودروها، لوازم خانگی، دوربین های امنیتی و … رشد پرشتابی خواهد داشت.

در حوزه کسب و کارهای تخصصی نیز تولید حسگرهای مختلف اندازه گیری و پردازش اطلاعات، موقعیت یابی، ابزار کمکی انجام مراقبت های درمانی و … با استفاده از محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا شتاب فراوانی خواهد گرفت. از سال ۲۰۱۸ محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا برای ساخت ساختمان های هوشمند نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین پیش بینی می شود با گذشت زمان هزینه استفاده از چنین ابزاری کاهش یابد و در نتیجه استفاده از آنها بیشتر و بیشتر خواهد شد. صرف هزینه در این حوزه در سال ۲۰۱۷ در حدود ۲۷۳ میلیارد دلار پیش بینی شده است.

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *