خانه / ارتباطات / نشانه گیری گوشی های هوشمند جدید برای بازار چندین میلیونی ایران
photo_۲۰۱۷-۰۵-۲۴_۱۵-۳۶-۰۸

نشانه گیری گوشی های هوشمند جدید برای بازار چندین میلیونی ایران

امروز درحالی یک برند جدید برای حضور در بازار تلفن های هوشمند ایران به صورت رسمی اعلام حضور کرد که پیش بینی می شود رقابت جدی طی چند ماه آینده برای تصاحب بازار خود بین برندهای گوشی های تلفن همراه برقرار شود.

به گزارش خبرنگار ویتنا، مدیران شرکت TP-LINK که پیش تر در زمینه تجهیزات شبکه شناخته شده، امروز در یکی از هتل های تهران از محصول جدید خود در حوزه گوشی های هوشمند رونمایی کردند.

Neffos، گوشی جدیدی بود که یکی از دو مدل سری ایکس آن قرار است از دو هفته دیگر وارد بازار ایران شود تا در کنار دیگر رقیبان برای بازکردن جای خود در بازار کشور وارد میدان شود.

گوشی‌های نفوس x 1 و X1 Max که با هدف امکان ارتباط یکپارچه میان کاربران با یکدیگر و دنیای پیرامونشان تولید شده توانسته در زمینۀ طراحی، تصویر ذهنی، ضریب امنیت موبایل و اجرای عملیات فرآوری اطلاعات مرزهای پیشین را درهم بشکند.
لارنس لو، مدیر بخش کشوری تی. پی. لینک می‌گوید: «در گوشی‌های هوشمند جدید سری ایکس نفوس فن‌آوری گوشی‌های هوشمند با طراحی شکیل در نهایت کمال با یکدیگر درهم‌آمیخته‌اند.
در این گوشی‌‌ها آن دسته از امکاناتی که به کاربران کمک می‌کند تا به همه چیز، همه کس و در همه حال نزدیک باشند در اولویت قرار دارد و به همین دلیل گوشی‌های نفوس سری ایکس برای خریداران به حدّی ارزش دارد که با هیچ برند دیگرقابل مقایسه نیست».

آنها همینطور ارایه گارانتی مرغوب و همچنین قیمت مناسب خود را در کنار ویژگی هایی که در طراحی و ساخت این گوشی ها در نظر گرفته اند را مزیت خود نسبت به برندهای دیگر عنوان کردند.

جالب است که بدانیم مذاکراتی نیز با اپراتورهای تلفن همراه در ایران برای عرضه این برند انجام شده تا در آینده ای نزدیک شاهد ارایه گوشی های مدل X1 و X1-Max برند neffos در کشور با سیم کارت های داخلی باشیم.

همچنین مدیران TP-LINK درباره آوردن خط تولید خود به ایران گفتند که در این زمینه فعلا برنامه ای ندارند اما ممکن است در آینده چنین اتفاقی رخ دهد.

مطابق اعلام رسمی که صورت گرفت قرار است مدل X1 با قیمت ۷۴۹هزار تومان و مدل X1-Max که البته هنوز تولید انبوه آن آغاز نشده است نیز با قیمت ۹۴۹ هزار تومان به فروش برسد.

گوشی‌های نفوس X1 و X1 Max  با سطح براق و زیبا و ساخته‌شده از مواد مرغوب در بخش خارجی و بدنۀ یکپارچۀ فلزی با الهام از سنگ‌هایی که در بستر رودخانه‌ها یافت می‌شوند و در اثر گذر زمان نرم شده‌اند، بدون آن‌که ماهیت اصلی‌ خود را از دست بدهند.

در طراحی این سری همۀ جزئیات به شایستگی به کار گرفته شده‌اند تا این گوشی‌ها ظاهر و حس آشنایی داشته باشند و کاربران بهترین تجربه را داشته باشند.

بارزترین ویژگی در طراحی این گوشی‌ها قوس دوگانه‌ای است که در کناره‌ها به شکل مخروط درمی‌آید و از نظر ارگونومی به آن تناسب بیشتری می‌بخشد.

همچنین قوس‌های ملایمی که در طراحی  سری X1 و X1 Max وجود دارد استفاده از گوشی را با یک دست – در مقایسه با دیگر گوشی‌های مشابه در همین ابعاد – آسانتر کرده است.

نفوس X1 Max  با ضخامت ۷۵/۲ میلی‌متر جزو باریکترین گوشی‌هاست، ضخامت X1 نیز ۹۵/۲ میلی‌متر است.

در هردو نوع گوشی این ضخامت کم، به رغم وجود دگمۀ mute، رعایت شده است.  X1Max به ضخامت ۷۵/۷ میلی‌متر و X1 به ضخامت۹۵/۷ میلی‌متر است.

X1 و X1 Max با گودی بسیار بسیار کم و لبه‌های پخ که فقط ۶/۰ میلی‌متر است. طول قدّ این گوشی‌ها در کوچکترین حدّ ممکن حفظ شده و نسبت صفحۀ نمایش به بدنه ۷۶ درصد است.

صفحۀ نمایش با به‌کارگیری فن‌آوری TDDI(درایور یکپارچه برای لمس و نمایش) که بسیار سبک بوده و ۲/۰ میلی‌متر باریکتر از دیگر گوشی‌های هوشمند مشابه است، از فن‌آوری درونی گوشی بیشترین بهره را برده است. این نمایشگر در کنار عملکرد دقیقی که در کار با بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها دارد می‌تواند در نمایش تصاویر ضمن حفظ انسجام به افزایش طول عمر باتری نیز کمک کند.

در X1Max شیشه‌ای که روی صفحه نمایش قرار گرفته از نوع گوریلا و محصول کارخانۀ کورنینگ است که جابه‌جایی آیکون‌ها از طریق لمس انگشت را طبیعی و آسان کرده است. نمایشگر گوشی با ۵/۵ اینچ و کنتراست رنگی ۱۰۰۰:۱ در نوع خود بهترین است.

در این نمایشگر رنگ‌ها در نهایت دقت و درخشش بالا تعریف شده‌اند. جزئیات تصاویر با درجۀ وضوح و کیفیت بالا دیده می‌شود و تصاویر آن را حتی از زوایای غیرمتعارف به بهترین شکل ممکن می‌توان دید.

گوشی‌های نفوس سری ایکس برای بازی‌هایی که گرافیک بالایی دارند همچنین تماشای برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی ایده‌آل هستند.

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *