خانه / بانکداری الکترونیکی جلوی چک های کاغذی ایستاد
۲۳۸۲۷۱۸

بانکداری الکترونیکی جلوی چک های کاغذی ایستاد

نتایج یک بررسی در آمریکا نشان می دهد پیشرفت و همه گیر شدن بانکداری الکترونیک در آینده نزدیک به حذف چک های کاغذی و کاهش شدید حضور فیزیکی در بانک ها منجر می شود.۲۳۸۲۷۱۸

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تک نیوز ورلد، تحقیق مذکور که توسط موسسه ویوپست و از طریق گفتگو با هزار آمریکایی صورت گرفته، نشان می دهد که حدود ۸۰ درصد از مردم آمریکا از استفاده از روش ها و فناوری های پرداخت الکترونیک و غیرکاغذی حمایت می کنند.

 

نزدیک به ۵۱ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که پرداخت های خود را به صورت الکترونیک انجام می دهند و ۸۳ درصد نیز اظهار داشته اند که استفاده از چک های کاغذی تا ۲۰ سال آینده به طور کامل منسوخ می شود. البته یک سوم پاسخ دهندگان معتقد بوده اند که این امر تا ۵ سال دیگر رخ می دهد.

 

بر اساس این بررسی تنها ۱۱ درصد از کل شرکت های تجاری موجود در امریکا کماکان از روش صدور صورتحساب کاغذی استفاده می کنند. ۵۴ درصد هم گفته اند شرکت ها به زودی صدور صورت حساب الکترونیک خودکار را که پرداخت آن بدون دخالت انسان ازطریق کسر پول حساب بانکی یا کارت اعتباری وی انجام می شود را آغاز خواهند کرد.

 

۲۱ درصد از این افراد پیش بینی کرده اند که واحد پول دیجیتال بیت کوین در ۱۰ سال آینده به یک واحد پولی ارزشمند در جهان مبدل می شود.

 

سهولت پرداخت، امنیت بیشتر، تسهیل همکاریها، راحتی اطلاع رسانی و دسترسی سریع تر به پول از مزایای استفاده از فناوری های پرداخت الکترونیک دانسته شده است.

 

پیش از این شرکت فارستر پیش بینی کرده بود استفاده از تلفن همراه برای پرداخت و تبادل پول تا سال ۲۰۲۱ سالانه ۲۰.۳ درصد افزایش خواهد یافت.

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *