خانه / ارتباطات / سنگاپور به هکرهایش مجوز می دهد
۲۵۱۶۳۳۳

سنگاپور به هکرهایش مجوز می دهد

 


دولت سنگاپور اقدام به جداسازی هکرهای اخلاقی از هنرهای غیراخلاقی می کند و هکرهای اخلاقی می توانند مجوز دریافت کنند.۲۵۱۶۳۳۳


به گزارش ویتنا به نقل از مهر، این کشور کوچک آسیایی هم اکنون در حال بررسی و ارزیابی قانونی تازه در حوزه امنیت سایبری است که به هکرهای اخلاقی – که با هدف اطلاع رسانی آسیب ها و حفره های امنیتی دست به فعالیت هکری می زنند- امکان می دهد تا برای این گونه کارها مجوز بگیرند.

اگر چه دریافت چنین مجوزی به معنای شناسایی دقیق هویت هکرهای اخلاقی است، اما باعث منتفع شدن خود هکرها و شرکت هایی می شود که نرم افزارهای معیوب و آسیب پذیر طراحی کرده اند.

دولت سنگاپور معتقد است با توجه به افزایش تهدیدات سایبری، اجرای قانون مذکور ایمنی کاربران اینترنت و صنایع را تضمین می کند و استانداردهای ارائه خدمات امنیت سایبری را برای عموم ارتقا خواهد بخشید.

با شناسایی هکرهای اخلاقی، شرکت های تجاری می توانند آنها را برای شناسایی آسیب پذیری های دیجیتال با آسودگی خاطر بیشتری استخدام کنند. همچنین شرکت های تجاری هم حق نخواهند داشت پس از گزارش یک مشکل امنیتی توسط هکر به جای سپاسگذاری و تشویق وی، علیه او اقدامات قضایی به عمل آورند.

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *