خانه / اخبار پربیننده / ادامه ی فعالیت های شماره های ۹۰۹ با ۷۰۷۰ امکان پذیر شد
۱۳۹۶۰۲۱۸۰۰۰۷۹۵_PhotoA

ادامه ی فعالیت های شماره های ۹۰۹ با ۷۰۷۰ امکان پذیر شد

مدیرعامل مخابرات ایران شائبه قطع شماره‌های ۹۰۹ برای جا انداختن شماره‌های ۷۰۷۰ مخابرات را نادرست خواند و گفت: ادامه فعالیت کسب و کارهای مبتنی بر شماره‌های ۹۰۹ روی شماره‌های ۷۰۷۰ نیز امکان‌پذیر است.

به گزارش ویتنا به نقل از فارس،رسول سراییان  در پاسخ به ابهام ضدرقابتی بودن اقدام مخابرات در قطع شماره‌های ۹۰۹ برای جا انداختن شماره ۷۰۷۰ مخابرات گفت: قبوض ۵، ۱۰ و ۱۵ میلیونی مشترکان تلفن ثابت باعث شد از قوه قضائیه ابلاغیه ساماندهی شماره‌های هوشمند برای مخابرات ارسال شد.

مدیرعامل مخابرات ایران افزود: بر این اساس موضوع به رگولاتوری و شرکت ارتباطات زیرساخت منعکس شد تا قضیه تعیین تکلیف شود و مردم باید متوجه شوند که با شماره‌گیری شماره‌های هوشمند هر دقیقه برای مثال هزار و ۵۰۰ تومان، ۲ هزار تومان و ۳ هزار تومان شارژ می‌شود و عدم اطلاع باعث نارضایتی مردم نشود که نتوانند قبض را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: مخابرات نیز مانند سایر اپراتورها سرویس‌ها و سامانه‌های جدیدی را برای ارائه خدمات در دست اقدام دارد.

سراییان با بیان اینکه شماره های ۷۰۷۰ تعارضی با شماره‌های ۹۰۹ ندارد، گفت: برای مثال کسب و کارها می‌توانند سرویس‌های خود را مانند گذشته روی شماره‌های ۷۰۷۰ نیز ارائه کنند و محدودیتی برای فعالیت کسب و کارها در شماره‌های ۷۰۷۰ نیست.

وی خاطر نشان کرد: مدل شماره‌های هوشمند این است که کسب و کار بسته به سرویس (برای مثال مشاوره یا قصه‌گویی) قراردادی با تولیدکننده محتوا منعقد می‌کند و همچنین در یک قرارداد نیز حق سهم اپراتور یا تأمین کننده ارتباط را می‌پردازند.

پیش از اینِ،‌ به دنبال انسداد دسترسی عمومی به شماره های هوشمند (۹۰۹۹۰۷) از سوی مخابرات، یکی از صاحبان کسب و کارهای مبتنی بر شبکه هوشمند کشور گفته بود: بستن ۹۰۹۹ صرفاً با هدف حذف رقیب و جا انداختن شماره های *۷۰۷۰ در انحصار مخابرات است.

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *