خانه / زندگی دیجیتالی / تصفیه ی هوا با سقف آکوستیک ممکن شد
۴۳۴۲۳۸۶۴۷_۴۶۴۱۱

تصفیه ی هوا با سقف آکوستیک ممکن شد

معاون بازرگانی شرکت کناف بیان کرد؛

کناف، نخستین شرکت ارائه کننده سقف آکوستیک با فناوری تصفیه هوا است.

به‌ گزارش ویتنا،سامان ملک پور درباره استفاده از پنل‌های ساختمانی کناف برای ساماندهی بافت‌های فرسوده گفت: ما دو نوع محصولات ساخت و ساز سنتی و خشک یا همان درای وال داریم که عمده سقف‌های کاذبی که در کشور اجرا می‌شود با استفاده از سیستم نوین ساخت و ساز خشک بوده و ۷۰ درصد آن از طریق کناف تامین می‌شود.

معاون بازرگانی شرکت کناف اضافه کرد: یکی از مزیت‌های محصولات کناف سرعت تولید آن است و به همین جهت در زمان اجرای پروژه مسکن مهر بسیار مورد استقبال گرفت و ما پروژه‌های بسیاری را در مسکن مهر اجرا کردیم.

وی ادامه داد: ضمن اینکه امروزه ساختمان‌ها به گونه‌ای تعبیه می‌شوند که امکان باز شدن پنجره در آن وجود ندارد و از این رو استفاده از پنل‌های تصفیه هوا در کنار کاربرد عایق صوتی آن می‌تواند کاربرد مهمی داشته باشد.

ملک‌پور درباره رونمایی از سقف‌های آکوستیک با امکان تصفیه هوا نیز بیان کرد: کناف نخستین سقف آکوستیک با امکان تصفیه هوا را رونمایی کرد که علاوه بر تصفیه هوا امکان حذف صداهای اضافه را دارد. این پنل‌ها امکان استفاده در سقف و دیوار را دارند و با توجه به معضل آلودگی هوا و آلودگی‌های صوتی در کلان‌شهرها به ویژه تهران می‌تواند در ساختمان‌های اداری و تجاری بسیار کاربردی باشد. با توجه به اینکه این پنل‌ها بر پایه گچ ساخته می‌شوند و در تمام دنیا گچ ماده‌ معدنی تقریبا ارزان قیمتی است بنابراین نگرانی بابت قیمت آن نداریم و می‌توان از این محصولات به راحتی در ساختمان‌ها استفاده کرد.

وی درباره عمر مفید این پنل‌ها هم بیان کرد: عمر مفید این پنل‌ها متناظر با عمر مفید ساختمان در نظر گرفته شده است که در ایران عمر مفید ساختمان‌ها ۳۰ سال است. البته این تکنولوژی در کناف وجود دارد که پس از این مدت هم پنل‌ها در شرکت بازتولید و دوباره به چرخه مصرف بازگردند اما در مجموع با توجه به اینکه پایه اصلی محصولات گچ است، امکان بازگشت به طبیعت هم وجود دارد و آلودگی محیط زیستی را نخواهد داشت

همچنین برزو افقهی ، مدیر ارشد فروش کناف تصریح کرد: تا کی شاهد فاجعه هایی مانند پروژه پلاسکو باید باشیم، آیا بهتر نیست با استاندارد کردن مصالح و رعایت قوانین و مقررات باعث به وجود آمدن چنین فجایعی در ساختمان ها نشویم؟!
وی درباره سهم واردات در این زمینه و تاثیر آن بر تولید داخل و با بیان اینکه توان عرضه بیشتر از تقاضای بازار است و با توجه به تولید کافی در بازار داخلی نیاز زیادی به واردات نیست گفت: واردات عمدتا شامل محصولات چینی می شود (که کیفیت لازم را ندارند) و در عین حال باید به این موضوع توجه کرد که کاهش تعرفه های گمرکی، واردات این محصول را بیشتر می کند و در سال اقتصاد مقاومتی نیز باید حمایت های لازم از تولید داخلی صورت گیرد.

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *