خانه / ارتباطات / اینترنت۴Gدر کره ی ماه

اینترنت۴Gدر کره ی ماه

IMG_20180228_162839_328تعدادی از شرکت های فناوری در حال بررسی سکونت دائم بشربرکره ماه هستند که شرکت Vodafone و Nokiaبا ایجاد شبکه مخابراتی۴Gدر حال دستیابی به این رویا هستن.
به گزارش ویتنا طبق برنامه شرکت های Vodafone و Nokia، ماه آینده یک شبکه تلفن همراه ۴G در ماه نصب خواهد شد که توسط شرکت تحقیقاتی فضایی PTScientists سازماندهی شده و اولین ماهواره ای است که از طرف بخش خصوصی تأمین مالی شده ،همچنین این پروژه شامل یک رویکرد جدید برای توسعه زیرساخت های شبکه تلفن همراه نیز محسوب می شود.
مدیرعامل شرکت PTScientists، Robert Böhme گفت: با راه اندازی این شبکه ماه دارای سیگنال۴G می شود در حالی که مردم در بسیاری از نقاط بریتانیا همچنان برای برقراری ارتباط تلاش می کننداما برای اینکه بشریت زمین را ترک کند، ما باید زیرساخت هارا فراترازسیاریمان توسعه دهیم.
این شبکه ماه پیمای Audiرافعال کردوان را قادر به برقراری ارتباط با ایستگاه زمینی خودمی سازد همچنین ان رابه یک ایسگاه پایه تبدیل می کند تا ارتباطات دیگرش نیزاسان شود.
سیگنال ۴G، ارائه شده توسط Vodafone، قادر به انتقال جریان ویدئو با کیفیت بالا از سطح ماه است.
مدیر عامل شرکت Vodafone آلمانHannes Ametsreiter گفت:این شبکه باعث صرفه جویی انرژی می شود چون سیگنال تلفن همراه کارایی بیشتری نسبت به رادیو آنالوگ داشته وانرژی کمی برای ارسال داده نیازدارد.امیدواریم با قرار دادن شبکه ۴Gدر ماه اولین گام درزیر ساخت های ارتباطاتی برای برقراری رابطه با رسانه هایی که درکره ی ماه درجست وجومحیط زندگی برای انسان هستندوبرداشته شود.
در سال۲۰۱۹ دکل های نوکیا درموشک SpaceXازپایگاه نیروی هوایی Cape Canaveral فلوریدا راه اندازی خواهد شد.

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *