خانه / دولت همراه / آموزش الکترونیکی / پوست الکترونیکی محافظ سلامتی

پوست الکترونیکی محافظ سلامتی

IMG_20180303_165518_680

پوست الکترونیکی “LED”، مانند یک فرد همه فن حریف بر سلامت شما نظارت دارد وسعی در کند کردن روند پیری دارد.

به گزارش ویتنا در دانشگاه تو کیو یک گروه مهندسی   صفحه نمایش فوق العاده نازک و کششی ایجاد کرداند که می تواند به طور مستقیم بر روی پوست قرار بگیرد .

این صفحه نمایش “پوست الکترونیکی” با استفاده از الکترود های نانومش باانتقال سیگنال های الکتریکی از قلب، امکان نظارت بر سلامت قلب و عروق را فراهم کرد و اطلاعات  از طریق میکرو LED ها نمایش می دهدو همچنین داده ها  می توانند به صورت بی سیم به گوشی هوشمند منتقل شوند.

مهندس و رییس گروه پژوهشیTakao Somey       

    _Someya University of Tokyo Digital

که صفحه نمایش را توسعه داده است می گوید:  یکی از مهمترین خطرات رونق جهانی پیری زودرس شناخته شده است. مابرای پیدا کردن راه حل های مناسب و مقابله با این مسئله سیستم مراقبت بهداشت در خانه را پیشنهاد می کنیم که درآن افراد خود مسئول سلامتشان هستنداما برای تشکیل این سیستم احتیاج به اطلاعات فردی داریم .

IMG_20180303_165516_276

که با استفاده ازسنسور های پوشیدنی می توانیم به جمع آوری داده های بیومتریک بپردازیم اما هدف ما این است که  سنسورهای پوشیدنی را در گستره وسیعی قرار دهیم و عملا غیر قابل تشخیص باشند. نمایش هایی که توسط گروه تحقیقاتی Someya ابداع شده ، باریک اما نه بزرگ زیرا این دستگاه به عنوان یک دستگاه الکتروکاردیوگرام عمل می کند اما به پوست یکی می شود.

رییس گروه پژوهشی Someya افزود: پوست الکترونیکی ما می تواند به سادگی بر روی پوست به دلیل کشسانی بودن نصب شودواین پوسته با استفاده از گرافیکی ساده و الکتروکاردیوگرام وسنسور هاپوست مارا به طور دقیق اندازه گیری می کند.

این اولین صفحه نمایش کششی است که برای دوام و ثبات برتر ,در هوا به وجود می آید و همچنین ما حسگرهای پوست را با صفحه نمایش ترکیب کرده ایم تاجمع آوری داده ها راحت، دقیق و ایمن باشد .

Capture+_2018-03-03-16-56-49

پوست الکترونیک ، دسترسی به اطلاعات را برای افراد سالخورده و افراد دارای معلولیت افزایش خواهد داد که تمایل دارن از این دستگاه ها استفاده کنند. جامعه پیرامون فعلی ما نیاز به سنسورهای پوشیدنی کاربر پسند برای نظارت بر حیات بیمار به منظور کاهش فشار روی بیماران و اعضای خانواده و همچنین ارائه مراقبت های پرستاری را دارد. سیستم ما می تواند به عنوان یکی از راه حل های طولانی مدت برای تحقق این نیاز باشد که در نهایت منجر به بهبود کیفیت زندگی خواهد شد.

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *