خانه / اخبار پربیننده / پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات شروع به کار کرد.

پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات شروع به کار کرد.

Capture+_2018-03-03-17-49-23

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آئین افتتاح آزمایشگاههای پژوهشکده  ارتباطات و فناوری اطلاعات , پژوهش را لازمه سیاستگذاری، هدفگذاری و برنامه ریزی دانست.

به گزارش ویتنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ ظهر امروز  همزمان با چهل و هفتمین سالگرد  پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پروژه های این پژوهشگاه آغاز به کار کرد.

محمد‌جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست خبری پژوهشگاه ارتباطات و‌فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در موضوعات مختلف حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال تجربه کردن یک تحول بزرگ هستیم، گفت: این تحول ابتدا باید شناخته شود و بعد انطباق آن با اهداف، سیاست‌ها و چارچوب‌های کلی کشور استخراج شود

Capture+_2018-03-03-17-49-57

که لازمه همه این‌ها، پژوهش است. ابتدا باید مطالعات آینده پژوهی انجام شود و بعد پژوهش و مطالعه میدانی صورت گیرد. در مرحله‌ی بعدی باید پژوهش‌های تطبیقی با سایر کشورها و سپس تدوین اسناد برنامه‌ریزی صورت بگیرد. در تمام این مراحل نیازمند افراد و مجموعه‌هایی هستیم که بتوانند این پژوهش‌ها را انجام دهند. لذا طرح‌های پژوهشی وزارت ارتباطات برای ما بسیار حائز اهمیت است.

در این مراسم، آزمایشگاه های مرجع تایید نمونه سیستم های دسترسی نوری و تایید نمونه سامانه های ذخیره سازی آغاز بکار کرد. همچنین وزیر ارتباطات در حاشیه این برنامه از پروژه های سامانه اندازه گیری شدت میدان پرتوهای رادیویی(KavEH9)، تقویت کننده توان SSPA در باند Ku، سوئیچ چندرسانه‌ای مبتنی بر IP کم‌ظرفیت(IMX کم‌ظرفیت- مدل سفیر)، طرح توجیهی رونمایی از آزمایشگاه های ارزیابی امنیتی پژوهشکده امنیت و سامانه بومی رتبه بندی و پایش وب سایت ها (رتبه نگار) در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بازدید کرد.

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *