خانه / ارتباطات / تحولی در آشپزی با حضور ربات ها

تحولی در آشپزی با حضور ربات ها

 

۵۷۶۶۶۷۷۳شرکت سونی با همکاری دانشگاه کارنگی ملون در نظر داردبا استفاده از  هوش مصنوعی (A.I.) و تحقیقات رباتیک طرح جدیدی از سرآشپزهای ربات را ایجاد کنند.

به گزارش ویتنا یکی از مشهور ترین ربات های آشپز جهان «فلایپی» است که برگر زن است. اما به زودی رقابت بر سر آشپزی رباتیک بالا خواهد گرفت.چرا که این غول الکترونیک ژاپنی با دانشگاه کارنگی ملون  همکاری می کند تا با استفاده از  هوش مصنوعی (A.I.) و تحقیقات رباتیک، با تمرکز بر بهینه سازی آماده سازی مواد غذایی، پخت و پز و تحویل، شروع به کار کند.

با-ربات-سرآشپز-آشنا-شوید-فردانما-خانه-های-هوشمند-خانه-های-آینده-۲

دکتر هیروآکی کیتانو مدیر این طرح در سونی، گفت: که این پروژه توانایی یجاد امکانات گسترده ای از A.I. را دارد و افزون بر این می تواند به افرادی که کارهای روزانه مانند تهیه غذا را انجام می دهند کمک کند.

این تیم انتظار دارد که  روبات هایی را توسعه دهد که بتوانند چندین برابر کارگران انسانی و با دقت بالا خدمات را در حوزه مواد غذایی انجام دهند.

با-ربات-سرآشپز-آشنا-شوید-فردانما-خانه-های-هوشمند-خانه-های-آینده-۵

ایجاد روبات های آشپزی برای چندین سال مورد تمرکز تعداد زیادی از شرکت های فن آوری بوده است.باید دید ربات سونی چگونه از پس امور بر می آید . به نظر شما حضور ربات آشپز موجب مشکل امنیت شغلی آشپزان واقعی می شود ؟اصلا حاضرید به رستورانی بروید که ربات ها در آن آشپزی می کنند؟

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *