خانه / اخبار پربیننده / رییس سازمان تنظیم مقررات خبر داد: پیشنهاد مخابرات برای تغییر تعرفه ها را بررسی می کنیم
ImageHandler.ashx

رییس سازمان تنظیم مقررات خبر داد: پیشنهاد مخابرات برای تغییر تعرفه ها را بررسی می کنیم

ImageHandler.ashx

 

وی گفت: پیشنهاد شرکت مخابرات ایران برای تغییر تعرفه ها تلفن ثابت به دلیل جبران ضرر و زیان ناشی از لغو آبونمان، در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی می شود.

حسین فلاح جوشقانی در نشست توسعه ارتباطات ثابت و چالش های پیش رو، با اشاره به این خبر گفت: پیشنهاد مخابرات را برای تغییر تعرفه ها هفته آینده در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی می کنیم و راهکار های مخابرات برای جبران ضرر ناشی از حکم لغو آبونمان تلفن ثابت به بحث گذاشته می شود.

وی با بیان اینکه رگولاتوری تنها نهاد و صریح ترین نهاد قانونی در حوزه تعرفه گذاری ارتباطات است افزود: مباحث غیرکارشناسانه و تصمیمات یک شبه در این حوزه می تواند تاثیرات منفی در توسعه این بخش بگذارد به نحوی که دستور برای لغو آبونمان تلفن ثابت در توسعه مخابرات تاثیر منفی خواهد داشت.

معاون وزیر ارتباطات افزود: با اجرای این حکم حدود ۷۰۰ میلیارد تومان از درآمد مخابرات کاهش می یابد و این مسئله عدم توسعه در حوزه ارتباطات فیکس را به همراه خواهد داشت.

رییس سازمان تنظیم مقررات با اشاره به توسعه نامتوازن ارتباطات ثابت نسبت به ارتباطات موبایل در کشور، توسعه نیافتگی ارتباطات ثابت را به دلیل نبود محتوای مناسب پرحجم و نیز بروزرسانی سیستم های این بخش عنوان کرد و گفت: نزدیک بودن حاشیه قیمت میان اینترنت موبایل و اینترنت فیکس یکی دیگر از دلایل ریزش مشترکان به سمت اینترنت موبایل است.

وی با بیان اینکه اپراتورهای ارتباطات فیکس حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان دلار ارزان قیمت در این بازار سرمایه گذاری کرده اند افزود: افزایش نرخ ارز سبب شده است که بازگشت سرمایه این بخش از ۵ سال به ۱۲ سال افزایش یابد که این مسئله شکست اپراتورهای فیکس را به همراه دارد و باید برای آن چاره ای اندیشیده شود.

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *