خانه / اخبار پربیننده / رونمایی از فناوری های اطلاعات بیمه ای
۱۶

رونمایی از فناوری های اطلاعات بیمه ای

۶ استارت‌آپ‌ جدید حوزه فناوری بیمه  با حضور  دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور و وزیر اقتصاد و دکتر سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی رونمایی شدند

۶ استارت‌آپ حوزه فناوری بیمه (اینشورتک) پس از تایید بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه، صبح امروز (۱۳ آذرماه) در حاشیه بیست و پنجمین همایش ملی بیمه و توسعه رونمایی شدند. استارتاپهای آوانس، مرکوری، ایپاد، جهش، پیشخوان خدمات بیمه و داناتک استارت‌آپ‌های جدید حوز بیمه هستند که در این همایش معرفی شدند.

امیر صفری، رئیس پژوهشکده بیمه و دبیر این همایش درباره نحوه انتخاب این شش استارت‌آپ اعلام کرد: «پس از ارسال فراخوان به استارت‌آپ‌های حوزه فناوری بیمه حدود ۱۱ استارت‌آپ به پژوهشکده بیمه مراجعه و طرح خود را ارائه کردند اما از بین آنها ۶ استارت‌آپ اینشورتک که فناوری جدیدی در این حوزه داشتند برای رونمایی در همایش انتخاب شدند.»

استارت‌آپ «آوانس» که در حوزه فروش آنلاین بیمه UBI (بیمه مبتنی بر مصرف) فعالیت خود را آغاز کرده، یکی از ۶ استارت‌آپ رونمایی شده در بیست و پنجمین همایش ملی بیمه و توسعه است. فهیمه قهاری، مدیرعامل استارت‌آپ آوانس در گفت وگو با خبرنگار پیوست با یادآوری اینکه ۸۵ درصد خودروهای کشور بیمه بدنه ندارند، درباره خدماتی که این کسب‌وکار نوپا در زمینه حل این معضل ارایه کرده، اعلام می‌کند: «در تمام دنیا این مشکل را با بیمه نامه شخصی‌سازی شده بر اساس شخصیت فرد یا مصرف فرد حل می کنند. سامانه آوانس نیز بیمه نامه‌های زمانی و جاده‌ای را به فروش می‌رساند.»

قهاری در زمینه سایر سرویس‌های آوانس می‌افزاید: «پلتفرم آنالیز رفتار راننده را برای تشخیص میزان ریسک آنها هنگام رانندگی را نیز طراحی کرده‌ایم. از این اطلاعات برای مدیریت ریسک شرکت‌های بیمه و تشویق راننده‌ها برای استفاده از تخفیف‌های بیمه‌ای می‌توان استفاده کرد تا تلفات رانندگی کاهش پیدا کند.» آن گونه که مدیرعامل آوانس به پیوست اعلام می‌کند این استارت‌آپ حوزه فناوری بیمه در حال‌حاضر برای صدور بیمه نامه‌ها از تعرفه‌هایی که بیمه «آرمان» ارائه کرده استفاده می‌کنند.

«مرکوری» از دیگر استارت‌آپ‌های معرفی شده توسط پژوهشکده بیمه در این همایش بود که به ارائه خدمات در زمینه بیمه بدنه هوشمند سفر می‌پردازد. فاطمه والی، بنیان‌گذار و مدیر بازاریابی مرکوری درباره نحوه کارکرد این پلتفرم به خبرنگار پیوست می‌گوید: «کسانی که فقط برای سفر خود نیاز به بیمه بدنه خودرو دارند از طریق سامانه ما می توانند به طور موقت خودروی خود را بیمه کنند. بعد از ارسال عکس و مدارک خودرو به کارشناس مجازی ما، بیمه نامه بدنه (بیمه کوثر) به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.» براساس اظهارت والی  ۲۲ بهمن سال جاری این اپلیکیشن به صورت عمومی رونمایی خواهد

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *