خانه / اخبار پربیننده / هوشمند سازی راهکار رفع مشکلات تهران است
۴۸۵۱۲

هوشمند سازی راهکار رفع مشکلات تهران است

 

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران اعلام کرد : رویداد تهران هوشمند می تواند باعث تعامل و هم افزایی میان دستگاها و نهادها برای حرکت به سوی هوشمند سازی شود.

 

محمد فرجود، در آیین افتتاح دومین همایش تهران هوشمند گفت: امیدواریم رویداد تهران هوشمند باعث تعامل و هم افزایی میان دستگاها و نهادها برای حرکت به سوی هوشمند سازی شود.

 

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری با اشاره به افزایش کیفیت زندگی شهروندان با استفاده از شهر هوشمند گفت: سازمان فناوری اطلاعات در ۹ ماه گذشته تمرکز خود را برای رفع چالش‌های شهری قرار داد؛ در این مسیر همکاری‌های داخلی و بین المللی را مورد بررسی قرار دادیم و به دنبال گفتگو با ذی نفعان هوشمند سازی از جمله استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان بودیم.

 

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری خاطر نشان کرد: طرح برنامه هوشمند در برنامه ۵ ساله سوم شهرداری تهران گنجانده شده و به هوشمند سازی تهران تاکید شده است؛ همچنین با توجه به ضرورت تعامل با شهروندان سامانه با هم ایجاد شد.

 

فرجود ادامه داد: اولین مرکز توسعه استارت آپ‌های شهر هوشمند توسط سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران با کمک دانشگاه صنعتی شریف ایجاد شد.

 

وی افزود: در اولین گام چالش نوآوری شهری برگزار شد و با برگزاری رقابت‌های برنامه‌نویسی گامی بزرگ را به سوی تحول دیجیتال برداشتیم.

 

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران با بیان این که تمرکز این سازمان استفاده از زیرساخت هوشمند برای رفع چالش‌ها و مشکلات کلانشهرها است، اظهار داست: در تلاش هستیم تا تمامی خدمات مورد نیاز شهروندان از شهرداری را به سامانه تهران من اضافه کنیم و کیوسک‌هایی برای دسترسی الکترونیکی و غیر حضوری به خدمات شهرداری ایجاد شد که آن‌ها را توسعه خواهیم داد.

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *