خانه / اخبار پربیننده / معاون رئیس جمهوری از پارک علم وفناوری خراسان بازدید کرد
n83153973-72750726

معاون رئیس جمهوری از پارک علم وفناوری خراسان بازدید کرد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری روز دوشنبه در سفر یک روزه به مشهد از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کرد.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان در جریان این بازدید گفت: هم اکنون حدود ۳۰۵ شرکت زیر نظر پارک علم و فناوری خراسان در حوزه های فنی – مهندسی، آی.تی، آی.سی.تی، فنی و مهندسی، ساخت و تولید، پزشکی، صنایع غذایی و کشاورزی و فناوری فرهنگی فعالیت می کنند.
رضا قنبری افزود: کلانشهر مشهد، شهر زیارتی است لذا با هدف جلوگیری از ورود کالاهای نامناسب چینی در قالب سوغات زائر، حوزه فناوری های فرهنگی فعال شده است.
وی از معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری خواست در حوزه زیرساخت های مربوط به شرکتهای دانش بنیان کوچک مرتبط با انرژی حمایتهای مالی لازم صورت گیرد تا بتوان در مجموعه پارک علم و فناوری خراسان، فضای مناسبی برای فعالیت این شرکتها ایجاد کرد.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: شرکت فناور بهپویان امیر منتظر از شرکتهایی است که امروز مورد بازدید قرار می گیرد، این شرکت در حوزه های هوشمند سازی و هوش مصنوعی شرکت های بزرگ ابعاد، کار می کند و در زمینه بهینه سازی انرژی پروژه های بسیار در کشور آغاز کرده است.
قنبری افزود: این شرکت ۳۰ پروژه فعال در ۱۷ استان کشور دارد.
وی ادامه داد: شرکت کاوش صنعت توس نیز از بهترین شرکتهای فعال در حوزه نفت و گاز است که پمپ سانداین را مهندسی معکوس کرده است.
وی گفت: تاکنون آمریکا تنها تولید کننده پمپ بوده است که این شرکت فناوری ساخت این پمپ را طراحی کرده و علاوه بر تامین نیاز داخلی، این محصول صادر نیز می شود.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در جریان سفر یک روزه خود به مشهد تاکنون از مرکز پژوهشکده صنایع هوا خورشید، مرکز صنایع لبنیات و فراورده های لبنی، آزمایشگاههای دانشکده علوم، مرکز توسعه فناوریهای پیشرفته دانشگاه فردوسی مشهد و پارک علم و فناوری خراسان بازدید کرده است.

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *