خانه / دسته‌بندی نشده / برگزاری نخستین نمایشگاه «دست‌آفرین» در برج میلاد
IMG_20190225_122859_743

برگزاری نخستین نمایشگاه «دست‌آفرین» در برج میلاد

۲۰۱۹۰۲۲۷_۲۰۱۹۱۹

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت اجتماعی شهرداری تهران از برگزاری نمایشگاه «دست‌آفرین» با هدف عرضه محصولات خانگی کارآفرینان در سایت نمایشگاه برج میلاد و ۳ ایستگاه مترو بهشتی، میدان تجریش و میدان آزادی خبر داد.

محمدی در مورد اولین نمایشگاه دست آفرین گفت: معاونت توانمندسازی سازمان اجتماعی شهرداری تهران با هدف حذف واسطه‌ها و عرضه محصولات و تولیدات گروه‌های هدف و همچنین حمایت از کارآفرینان و کسب و کارهای کوچک خانگی نسبت به برگزاری نمایشگاه دست آفرین اقدام کرده است.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته این نمایشگاه از نهم تا شانزدهم اسفندماه علاوه بر سایت نمایشگاه برج میلاد، در ۳ ایستگاه متروی بهشتی، میدان تجریش و میدان آزادی برگزار می‌شود که البته این نمایشگاه‌ها به صورت موقت بوده و در آینده ما بنا داریم نمایشگاه دست‌آفرین را به صورت دائمی در مناطق برگزار کنیم.

محمدی با اشاره به موضوع توانمندسازی، کارآفرینی و اشتغال خاطرنشان کرد: ما در حوزه اشتغال و کارآفرینی در واقع تسهیل‌گری می‌کنیم و این کار از طریق شبکه‌سازیهای دولتی و غیردولتی انجام می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت اجتماعی شهرداری تهران تصریح کرد: حوزه مدیریت شهری پل ارتباطی بین کارآفرینان و شهروندان تهرانی است و در واقع ما بنا داریم با فراهم کردن شرایطی، محصولات عرضه شده از سوی کارآفرینان را در اختیار شهروندان قرار بدهیم.
وی افزود: یکی از موضوعات مهم در حوزه کسب و کار و تولیدات، بازاریابی و خرید و فروش محصولات است که در این سازمان سازمان رفاه خدمات و مشارکت اجتماعی شهر تهران ورود جدی را در این موضوع داشته است.
محمدی با اشاره به اینکه ما بنا داریم فروشگاه‌های دائمی دست‌آفرین را در سطح مناطق تهران برگزار کنیم، گفت: در فاز اول نمایشگاههای موقت در آستانه سال نو برگزار خواهد شد و در سال ۹۸ فروشگاه‌های دائمی دست‌آفرین راه‌اندازی خواهند شد.
وی تصریح کرد: تولیدات عرضه شده در نمایشگاه دست‌آفرین از لحاظ کیفیت و قیمت شرایط مناسبی را دارند و در واقع قیمت اجناس عرضه شده بین ۱۰ تا ۳۵ درصد ارزانتر از قیمت سطح شهر خواهد بود.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت اجتماعی شهرداری تهران گفت: تولیدات کارآفرینان در کمیته‌ای متشکل از نماینده صنایع دستی، سازمان فنی و حرفه‌ای و همچنین نماینده فروشگاه شهروند مورد بررسی و رصد قرار گرفتند و در واقع کالاهایی که به لحاظ کیفیت شرایط خوبی را دارند در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.
محمدی گفت: البته یکی دیگر از برنامه‌های اصلی سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران عرضه محصولات دست‌آفرین در فروشگاه‌های شهروند است که در این زمینه نیز تمهیدات لازم برای این موضوع پیش‌بینی شده و در سال آینده این طرح اجرایی خواهد شد.
وی گفت: اقلامی چون پوشاک، صنایع دستی و مواد غذایی همزمان با برپایی نخستین نمایشگاه دست‌آفرین در سایت نمایشگاه برج میلاد و سه ایستگاه مترو بهشتی، میدان تجریش و میدان آزادی عرضه خواهد شد.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: با تلاش و همکاری موسسات خیریه افرادی که آسیب دیده‌اند و یا در معرض آسیب قرار دارند در این دوره از نمایشگاه دست‌آفرین حضور خواهند داشت به طوری که طی فراخوانی که از سوی سازمان رفاه خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران در ۲۲ منطقه و همچنین سراهای محلات صورت گرفت ۱۲۳۰ نفر برای نمایشگاه دست‌آفرین ثبت نام کردند که از این تعداد ۷۸۳ نفر توسط کمیته تخصصی نمایشگاه انتخاب شدند.
وی افزود: ۳۱۰ غرفه در برج میلاد برای عرضه محصولات کارآفرینان در نظر گرفته شده است علاوه بر اینکه در این دوره از نمایشگاه ۳۰ موسسه خیریه و ۲۴۰ زن سرپرست و همچنین مددجویان کمیته امداد و بهزیستی حضور دارند.

نمایشگاه «دست آفرین» از نهم تا ۱۶ اسفند ماه در برج میلاد تهران دایر میباشد .

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *